HP 63 Black Original Ink Cartridge, Standard Yield, Black, Pigment-based ink, 1 pc(s), 170 pages
HP L0R05A, Cyan, HP, 976Y, HP PageWide Pro 500, D3Q17A, D3Q21A, K9Z76A, 1 pc(s), Laser cartridge, 13000 pages
Overview
Count on professional-quality color documents for an exceptional value. Get an ultra-low cost per page1 and the results you expect every time with Original HP PageWide extra-high-yield cartridges, precisely tuned to HP printers and MFPs.
Features
Print up to 13,000 color pages.1 Extra-high-yield cartridges lock in the exceptional value for high-volume printing that HP PageWide Pro 500 series devices were built to deliver.
Produce professional-quality color documents at speeds your printer was built to achieve. Only Original HP PageWide cartridges are precisely engineered to match your HP printer’s high-speed performance, while producing professional-quality prints.
Get professional-quality pages and the performance you expect. Only Original HP PageWide cartridges are specially designed and precisely engineered for your HP printer or MFP—so you can count on fast, consistent results.
Easily replace cartridges in a snap, and tackle high-volume print jobs without interruptions. Original HP PageWide cartridges make printing easy, so you can make the most of your workday.HP L0R05A. Printing colours: Cyan, Brand compatibility: HP, Compatible products: 976Y, HP PageWide Pro 500, D3Q17A, D3Q21A, K9Z76A. Package width: 220 mm, Package depth: 52 mm, Package height: 48 mm
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | HP |
| Compatible products | 976Y, HP PageWide Pro 500, D3Q17A, D3Q21A, K9Z76A |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Type | Laser cartridge |
| Page yield | 13000 pages |
| Print technology | Laser |
| Country of origin | USA |
| Colour of product | Black |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Package width | 220 mm |
| Package depth | 52 mm |
| Package height | 48 mm |
| Package weight | 330 g |
Data sheet