HP 728 300-ml Matte Black DesignJet Ink Cartridge, HP DesignJet T730 Printer, HP DesignJet T830 Multifunction Printer, Thermal inkjet, Black, F9J68A, Singapore, 11.1" (283 mm)
HP 981Y Extra High Yield Yellow Original PageWide Cartridge, HP, Yellow, PageWide Enterprise Color 556 series, PageWide Enterprise Color MFP 586 series, Super high, 16000 pages, 220 mm
Professional-quality color for an exceptional value—up to 16,000 pages per cartridge1 at an ultra-low cost per page. Get the results you expect every time with extra-high-yield cartridges designed and engineered for HP PageWide Enterprise devices.
Features
- Print up to 16,000 color pages at a significantly lower cost per page than standard cartridges. Extra-high-yield cartridges lock in the exceptional value your HP PageWide Enterprise printer was built to deliver.
- Produce professional-quality documents at speeds your printer was built for. Original HP PageWide cartridges are precisely engineered to match the high-speed performance of HP PageWide Enterprise printers and MFPs and to deliver consistent results.
- Get professional-quality pages and enterprise-level performance every day. Protect your investment with Original HP PageWide cartridges specially designed and precisely engineered for HP printers and MFPs—so you can count on fast, consistent results.
- Easily replace cartridges in a snap, and tackle high-volume print jobs without interruptions. Original HP PageWide cartridges make printing easy, so work flows smoothly.HP 981Y Extra High Yield Yellow Original PageWide Cartridge. Brand compatibility: HP, Printing colours: Yellow, Compatible products: PageWide Enterprise Color 556 series, PageWide Enterprise Color MFP 586 series. Width: 220 mm, Depth: 52 mm, Height: 48 mm
| Brand compatibility | HP |
| Printing colours | Yellow |
| Compatible products | PageWide Enterprise Color 556 series, PageWide Enterprise Color MFP 586 series |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Super high |
| Colour ink page yield | 16000 pages |
| Width | 220 mm |
| Depth | 52 mm |
| Height | 48 mm |
| Weight | 370 g |
Data sheet