HP HP 990X Magenta PW High Yield Cartridge M0J93AN, 16000 pages
HP 72, Original, Dye-based ink, Photo black, HP, HP DesignJet T610, T620, T770, T1100, T1200, T1200 HD, T2300 eMFP, T790, T1300, 1 pc(s)
Reliable, trouble-free printing. Accurate, vivid, fast-drying prints. Time-saving supplies management and ordering features. Original HP cartridges with Original HP inks help you present your professional best while keeping your productivity high.HP 72. Type: Original, Ink type: Dye-based ink, Printing colours: Photo black. Package width: 202 mm, Package depth: 40 mm, Package height: 129 mm. Package length: 4 cm
| Type | Original |
| Ink type | Dye-based ink |
| Printing colours | Photo black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP DesignJet T610, T620, T770, T1100, T1200, T1200 HD, T2300 eMFP, T790, T1300 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Print technology | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Black ink volume | 130 ml |
| OEM code | C9370A |
| HP segment | Business |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Package width | 202 mm |
| Package depth | 40 mm |
| Package height | 129 mm |
| Package weight | 240 g |
| Package length | 4 cm |
Data sheet