HP 19A Original LaserJet Imaging Drum, 12000 pages, Black, 1 pc(s)
Ideal for printing professional-quality documents and helping ensure consistent results with anti-fraud technology.
Count on consistent, impressive quality and performance, using Original HP imaging drums with JetIntelligence–designed to help protect your investment and help your printer work its best.HP 19A Original LaserJet Imaging Drum. Black toner page yield: 12000 pages, Printing colours: Black, Quantity per pack: 1 pc(s)
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP LaserJet Pro M102, M130 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 12000 pages |
| OEM code | CF219A |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Width | 365 mm |
| Depth | 97 mm |
| Height | 102 mm |
| Weight | 200 g |
| Package width | 365 mm |
| Package depth | 97 mm |
| Package height | 102 mm |
| Package weight | 420 g |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
Data sheet