Compatible with: HP Color LaserJet CP1518ni Printer, HP Color LaserJet CM1312 Multifunction Printer, HP Color LaserJet CM1312nfi Multifunction Printer
Free next day shipping across Canada for genuine HP 125A (HP CB542A) toner cartridge.
Fast and easy online orders. Nothing beats the original HP toner cartridge.
Genuine HP 125A (CB542A) toner is designed to work seamlessly with your HP Laserjet laser printer.
| Type | Cartridge |
| Page yield | 1400 pages |
| Printing colours | Yellow |
| Print technology | Laser |
| Compatible products | HP Color LaserJet CP1215, CP1515, CP1518, Color LaserJet CM1312mfp |
| Colour | Yes |
| Quantity | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Package weight | 800 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 100 x 110 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 365 x 100.1 x 110 mm (14.4 x 3.94 x 4.33") |
Data sheet