Compatible with: HP Color LaserJet CP5225n Printer, HP Color LaserJet CP5225dn Printer
Free next day shipping across Canada for genuine HP 307A (HP CE743A) toner cartridge.
Fast and easy online orders. Nothing beats the original HP toner cartridge.
Genuine HP 307A (CE743A) toner is designed to work seamlessly with your HP Laserjet laser printer.
HP 307A Magenta LaserJet Toner Cartridges let you stay productive and avoid wasted time. HP ColorSphere toner delivers consistent, professional results on marketing, financial, design and engineering documents.HP CE743A. Page yield: 7300 pages, Printing colours: Magenta, Print technology: Laser. Package width: 49.2 cm, Package height: 22.5 cm, Package weight: 2.62 kg
| Page yield | 7300 pages |
| Printing colours | Magenta |
| Print technology | Laser |
| Compatible products | Color LaserJet CP5200 |
| Quantity | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Package width | 49.2 cm |
| Package height | 22.5 cm |
| Package weight | 2.62 kg |
| Package length | 18.8 cm |
Data sheet