HP LaserJet Toner Collection Unit, Maintenance kit, Laser, Black, P1B94A, 100,000 pages
For use in HP M652, M653, E65050, E65060, E65150, E65160, M681, M682, E67550, E67560, E67650, E67660
| Product type | Maintenance kit |
| Print technology | Laser |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| OEM code | P1B94A |
| Black ink page yield | 100000 pages |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP Color LaserJet Enterprise M652n J7Z98A, M652dn J7Z99A, M653dn J8A04A, M653x J8A05A, M653dh J8A06A, MFP M681dh J8A10A, MFP M681f J8A11A, Flow MFP M681f J8A12A, Flow MFP M681z J8A13A, Flow MFP M682z J8A17A / HP Color LaserJet Managed E65050dn L3U55A, E65060dn L3U56A, MFP E67550dh L3U66A, Flow MFP E67560z L3U70A |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 35 - 85% |
| Width | 305 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 270 mm |
| Weight | 5 kg |
| Package weight | 1 kg |
| Package width | 380 mm |
| Package depth | 116 mm |
| Package height | 349 mm |
| Quantity per pallet | 24 pc(s) |
| Number of layers per pallet | 6 |
| Number of cartons per pallet layer | 4 |
| Master (outer) case width | 60 cm |
| Master (outer) case length | 40 cm |
| Master (outer) case height | 38.1 cm |
| Master (outer) case weight | 5 kg |
| Pallet width | 120 cm |
| Pallet length | 80 cm |
| Pallet height | 2.24 m |
| Pallet weight | 129 kg |
| Colour ink page yield | 100000 pages |
Data sheet