Brother TN439C, 9000 pages, Cyan, 1 pc(s)
Compatible with: HP Color CP2025n Printer, HP Color CP2025dn Printer, HP Color CP2025x Printer, HP Color CM2320n Multifunction Printer, HP Color CM2320fxi Multifunction Printer, HP Color CM2320nf Multifunction Printer
Free next day shipping across Canada for genuine HP 304A (HP CC533A) toner cartridge.
Fast and easy online orders. Nothing beats the original HP toner cartridge.
Genuine HP 304A (CC533A) toner is designed to work seamlessly with your HP Laserjet laser printer.
HP Color LaserJet CC533A Magenta Print Cartridge provides print-shop quality right in your office with vibrant, eye-catching colour, sharp text, realistic photo quality. The difference gets your business noticed.HP 304A. Type: Cartridge, Page yield: 2800 pages, Printing colours: Magenta. Package width: 38.5 cm, Package height: 12.5 cm, Package weight: 900 g
| Type | Cartridge |
| Page yield | 2800 pages |
| Printing colours | Magenta |
| Print technology | Laser |
| Brand compatibility | HP |
| Compatible products | Color LaserJet CP2025, CM2320mfp |
| Quantity | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Package width | 38.5 cm |
| Package height | 12.5 cm |
| Package weight | 900 g |
| Package length | 10.9 cm |
Data sheet