- Out-of-Stock
Compatible with: HP Color LaserJet CP3525n Printer, HP Color LaserJet CP3525dn Printer, HP Color LaserJet CM3530 Multifunction Printer, HP Color LaserJet CM3530fs Multifunction Printer
Free next day shipping across Canada for genuine HP 504A (HP CE251A) toner cartridge.
Fast and easy online orders. Nothing beats the original HP toner cartridge.
Genuine HP 504A (CE251A) toner is designed to work seamlessly with your HP Laserjet laser printer.
HP Color LaserJet CE251A Cyan Print Cartridges with improved HP ColorSphere toner provide fast, professional results. Get reliable, consistent performance from everyday documents to marketing materials, and time-saving supplies management features.HP 504A. Type: Cartridge, Page yield: 7000 pages, Printing colours: Cyan. Package width: 39 cm, Package height: 20.6 cm, Package weight: 1.74 kg
| Type | Cartridge |
| Page yield | 7000 pages |
| Printing colours | Cyan |
| Print technology | Laser |
| Brand compatibility | HP |
| Compatible products | Color LaserJet CP3525, Color LaserJet CM3530 |
| Quantity | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Package width | 39 cm |
| Package height | 20.6 cm |
| Package weight | 1.74 kg |
| Package length | 16.4 cm |
Data sheet