Compatible with: HP LaserJet MFP M630f, HP LaserJet Flow MFP M630z, HP LaserJet M605n, HP LaserJet M605dn, HP LaserJet M605x, HP LaserJet M606dn, HP LaserJet M606x, HP LaserJet MFP M630h, HP LaserJet Flow MFP M630h
Free next day shipping across Canada for genuine HP 81X (HP CF281X) toner cartridge.
Fast and easy online orders. Nothing beats the original HP toner cartridge.
Genuine HP 81X (CF281X) toner is designed to work seamlessly with your HP Laserjet laser printer.
With Original HP CF281X toner cartridges and uniquely formulated HP toner, get consistent print quality throughout the life of the cartridge. When 70% of the printing process relies on the cartridge, choose the one designed specifically for the printer.HP CF281X. Type: Cartridge, Page yield: 25000 pages, Printing colours: Black.
Original HP CF281X toner cartridges the time-saving, cost-effective choice. And our recognized environmental leadership makes HP the responsible choice. Keep the office running smoothly with the outstanding print quality and reliable, trouble-free printing of Original HP.
Enable office efficiency with the fast, trouble-free printing of Original HP supplies. Uniquely formulated HP toner provides the quality and reliability every business wants. Time-saving supplies management makes printing productive, cost-effective.
Take confidence in the recognized environmental leadership of HP. From product design to a free, convenient return program through which Original HP LaserJet cartridge materials are recycled, HP has a long-standing commitment to the environment.
| Type | Cartridge |
| Page yield | 25000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Brand compatibility | HP |
| Compatible products | MFP M630znMFP M630dnnMFP M630fnMFP M630h |
| Quantity | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Package width | 39.1 cm |
| Package depth | 19.3 cm |
| Package height | 32.7 cm |
| Package weight | 3.33 kg |
| Package type | Box |
Data sheet