Compatible with: HP 500 color MFP M575dn, HP 500 color MFP M575f, HP color flow MFP M575c, HP 500 color Printer M551n, HP 500 color Printer M551dn, HP 500 color Printer M551xh, HP 500 color MFP M570dn, HP 500 color MFP M570dw
Free next day shipping across Canada for genuine HP 507X (HP CE400X) toner cartridge.
Fast and easy online orders. Nothing beats the original HP toner cartridge.
Genuine HP 507X (CE400X) toner is designed to work seamlessly with your HP Laserjet laser printer.
HP 507X Black LaserJet Toner Cartridge keeps business productivity high. Avoid wasted time and supplies with this reliable, high-capacity Original HP toner cartridge, designed for printing emails, drafts and documents, with crisp, black text.HP 507X. Type: Cartridge, Page yield: 11000 pages, Printing colours: Black. Package width: 39 cm, Package height: 20.6 cm, Package weight: 1.74 kg
| Type | Cartridge |
| Page yield | 11000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Compatible products | M551 |
| Colour of product | Black, Blue, White |
| Quantity | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Package width | 39 cm |
| Package height | 20.6 cm |
| Package weight | 1.74 kg |
| Package length | 16.4 cm |
Fiche technique